Saturday, May 21, 2022


HomeTërmeti i sotëm, nxënësit dalin jashtë klasave (Foto)
Array

Tërmeti i sotëm, nxënësit dalin jashtë klasave (Foto)Një tjetër lëkundje ka krijuar pasiguri paraditen e sotme duke bërë që nxënësit e kësaj shkolle të dalin nga klasat.

Tërmeti kishte magnitudën 3.4 ballë të shkallës Rihter dhe u regjistrua në orën 10.00 me thellësi 27 kilometra, sipas EMSC.

Tërmeti e kishte epiqendrën 32 km në veriperëndim të Tiranës, 14 km larg Mamurrasit. Ai kishte fuqinë 3 ballë të shkallës Merkali.

Shtatë minuta më vonë u regjistrua dhe një tërmet 2.2 ballë të shkallës Rihter dhe intensitetin makrosizmik 4 ballë të shkallës Merkali.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments