Termeti lekund serisht Ballkanin diten e sotme ja ku ishte epiqendra

A po rikthehet Ballkani ne nje zone sizmike me intesitet te larte. Termetet ne muajin prill kane prekur te gjithe vendet ne Ballkan nga Greqi, Bosnja, Shqiperia, Kosova dhe Maqedonin e veriut.

Ndersa diten e sotme termeti ka lekundur Greqin mediat fqinje raportojnë se tërmeti ka qenë me magnitudë 3.3 ballë dhe me thellësi prej 12 kilometrash.

Epiqendra është shënuar 2 kilometra nga Thiva, afër Athinës.Thiva tashmë prej një viti është kthyer në një zonë me aktivitet të lartë sizmik, duke u regjistruar deri më tani me qindra lëkundje.

Por lekundjet jane ndjere dhe ne vende te tjera por me nje magnitude te ulet.

Megjithate cdo gje ka shkuar mire.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *