Humb jeten nga kovidi ne dhomen e hotelit aktori i njohur

0
115

Aktori VETERAN Kenneth Tsang ka humbur jeten në një hotel në karantinë me Covid në Hong Kong, thonë raportet. Ai ishte ne moshen 86 vjec.

Karriera e tij e gjatë në ekran përfshinte role në filmat e aksionit të Hollivudit, si Die Another Day dhe Rush Hour 2.

Tsang ishte në karantinë të detyrueshme pasi u kthye nga një udhëtim në Singapor të hënën.

Stafi i Ministrisë së Shëndetësisë e gjeti atë të pavetëdijshëm në hotelin Kowloon sot pasi ai nuk arriti t’i përgjigjej derës gjatë kontrolleve të përditshme, raporton South China Morning Post .

Ai ishte nje aktor shume i mire dhe plot role te bukura.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here