U infektua nga Covid, aktorja e njohur tregon cfare po i ndodh me flokët pasi u shërua

  Aktorja e njohur amrikane  Alyssa Milano ne nje video ne twitter ka treguar se pas shërimit nga Covid-19, asaj kanë filluar t’i bien flokët.

  Ne video aktorja shihet duke krehur floket ndërsa tregon se si i bien flokët, pasi është shëruar nga koronavirusi.

  Ndërsa ka postuar këtë video ajo i ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të përdorin maska dhe të ruajn distancën fizike.

  Kujtojmë që aktorja u prek nga koronavirusi në fund të muajit prill.

  Ekspertët e shëndetësisë kanë bërë me dije se humbja e flokëve është një ekeft anësor i virusit, kjo ndodh për shkak të stresit, etheve dhe temperaturës së lartë që mund të ketë pasur i infektuari.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *