Video e ambasadorit me zyrtaren e Ramës, emri që shpallet non-grata?

  Pas ambasadorit të OSBE Borchardt, i cili pasditen e djeshme u shpall non-grata nga Presidenca, një tjetër ambasador pritet të shpallet të ketë të njëjtin fat.

  Në një lajm, “Gazeta Koha Jonë” shkruan se burime të rezervuara treguan se një ambasador tjetër është në listë për t’u shpallur së shpejti non-grata nga Presidenti.

  Sipas gazetës, besohet se arsyeja eshtë një video ku ambasadori në fjalë shihet në momente in time me një zyrtare të kabinetit Rama.

  Po ashtu, të njëjtat burime thpnë se janë gjetur fatura dhe se janë regjistruar biseda telefonike që janë jashtë statusit të tij diplomatik. Sipas gazetës Kohajonë, emri i tij pritet të bëhet i njohur në momentin e duhur.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *