Vjen lajm i mire. Specialistja e IGJEUM tregon se si do jete moti ne muajin Gusht

Anira Gjoni specialistja nga Instituti i Gjeoshkencave ka thene se sot eshte dita me e nxehte e kesaj vere.

Nga dita e neserme pritet qe temperaturat te pesojne ulje. Muaji korrik do te mbyllet me temperatura me te ulta nga ato qe ishim ne fillim te muajit. Ndersa muaji gusht pritet qe temperaturat te shkoj ne 38 grade.

Muaji gusht pritet te jete nje muaj me pak i nxehte nga muaji korrik dhe pritet qe temperaturat te shkojne nga 37 deri 38 grade.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *