Keto jane dy qytetet Shqiptare ku temperaturat shenonje 43 grade diten e sotme

0
30

I nxehti Afrikan ka pushtuar vendin tone dhe sot ishte dita me e nxehte ku temperaturat kane shkuar 43 grade.

Berati dhe Elbasani jane dy qytetet me te nxehta ne vendin tone dhe diten e sotme eshte thyer rekordi 43 grade.

Por lajmi i mire eshte se diten e neserme priten reshje shiu dhe ulje te temeraturave. Ne zonat malore pritet reshje shiu ndersa ne zonat Jugperëndimore në brigjet detare të krijohet dallgëzim 2-3 ballë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here