Alban Ramosaj merr vendimin e papritur duke u larguar nga muzika

Alban Ramosaj i jep fund muzikes nje nga zerat me te bukur te muzikes shqiptare.

Kengetari ka bere nje postim ne rrjetet sociale.

Ai eshte shprehur se:‘Së fundmi jam ndeshur shpesh me sfidën e shprehjes autentike artistike. Ndikimet e jashtme kanë pushtuar ngadalë, hap pas hapi hapësirën time kreative, kështu duke fryer fort mbi flaët e qiriut që më dha motiv. Ajo që nisi si një ëndërr, një pasion i palodhur, ajo që më shoqëronte nga agimi deri në perëndim, ndjej që pas gati dhjetë vitesh është duke u zbehur. Fusha e betejës në të cilën gjendem, ka lënë fëmijën tim të brendshëm të plagosur dhe të ndjeshëm’, shprehet ai mes tjerash.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *