Thursday, June 24, 2021
Disa zona ne Italine e veriut jane ne izolim nga pjesa tjeter e vendit dhe aty as mund te hyhet , as mund te dilet. Italia eshte kthyer ne vendin e trete me me shume te prekur ne bote. Ndalohet...
Nje lajm i mire vjen nga kontinenti i Australise ku studjuesit kane arritur te krijojne vaksinen e pare per te neutralizuar virusin. Ekipi i studjuesve nga Universitetit të Queensland thote se jemi ne hapa te mira. Puna në laborator tregon se...
Një shqiptar ka bërë një veprim të cuditshem ndaj pasaportes së tij britanike. Ai i ka dërguar një video redaksisë së JOQ Albania, ku shihet teksa djeg me një çakmak pasaportën britanike. Me anë të videos, shqiptari i...
Persona të cilët dyshohen si të prekur nga koronavirusi dhe që po mbahen në karantinë, tregohen pozitivë dhe nuk dorëzohen, te pakten keshtu duket nga kjo video e hehdhur ne rrjet. Në një video që po bën xhiron e rrjeteve...
Pak ditë para ndarjes së çmimeve Oskar, vjen jë lajm i keq për botën e kinematografisë. Legjenda e Hollywood, aktori Kirk Douglas, një figurë e kinemasë për 6 dekada ka ndërruar jetë në moshën 103 vjeçare. Ai...
Një video po qarkullon në rrjet, teksa shihet një bebe e izoluar në spital në Wuhan, qe mbart virusin . Videoja është mjaft prekëse, pasi foshnja disa muajshe nuk arrin ta kuptojë çfarë po ndodh rrotull, teksa...
Nje termet i forte me magnitude 7.7 goditi u regjistrua diten e djeshme në detin e Karaibeve, mes Kubës dhe Xhamajkës. Në një nga videot e shpërndara në rrjet shihet se çfarë shkaktojnë lëkundjet e fuqishme në një pishinë në...
A po e fsheh Kina shkallën e vërtetë të të prekurve nga koronavirusi? Një infermiere që kuron pacientët pretendon se në në Kinë deri tani janë infektuar 90 mijë persona. Sipas Daily Mail që ka publikuar videon, një infermiere...
Pamje të forta janë publikuar nga Elazigu në Turqi, qyteti me dëmet më të mëdha nga tërmeti i mbrëmjes së të premtes, me magnitudë 6.8 i shkallës rihter. Pamje të kapura me dron tregojnë ndërtesa të rrënuara totalisht, ndërsa me...
Një vajzë e re 13-vjeçare ka ngelur shtatzënë nga një djalë i moshës dhjetë vjeç në Rusi, raportojnë media lokale. Fëmijët studiojnë në shkolla të ndryshme në Territorin Krasnoyarsk në Siberi, por janë lidhur bashkë që në këtë moshë të...