Wednesday, October 27, 2021

Sport

Mourinho do të jetë trajneri i ri i Tottenham

0
Mourinho do të jetë menaxheri i ri i Totenemit duke nënshkruar një kontratë deri në fundin e sezonit 2022-2023. Mësohet se Jose Mourinho do të fitojë 15 milion paund në vit, gati dyfishin...

Arrihet marreveshja mes trajnerit Reja dhe FSHF

0
Mësohet se në minutat e fundit është arritur marreveshja Mes trajnerit Reja i cili do firmosi per 4 vjet me FSHF. 74 vjecari italian do te qendroje deri ne vitin 2023 me kombetaren kuqezi....

Përveç defektit me vaditësin dhe gjobën 30 mijë euro, ja gafa e madhe që...

0
Ndeshja e djeshme e zhvilluar në masa të rrepta sigurie, e cila u luajt pas ceremonise së përurimit të stadiumit të ri, u ndoq nga rreth 22 mijë tifozë të cilit kishin udhëtuar...

Stadiumi i ri përurohet me gjobë nga UEFA

0
Ditën e diel u përurua stadiumi i ri i përfaqësueses kuqezi “Air Albania Stadium”. Kombëtarja jonë u përball me atë Franceze, duke u mundur me rezultatin 0-2. Në stadium ishte i pranishëm edhe vetë presidenti i...

Ky do të jetë formacioni i Shqipërisë kundër Francës

0
Shqipëria do të luaj sonte kunder perfaqesueses franceze duke mbyllur kështu ndeshjet në grup. Formacioni i skuadres tone perfaqesuese eshte mesuar pak para fillimit të ndeshjes duke ditur se trajneri Reja nuk ka qene...

Stadiumi me rreth 20 mijë vënde, por ja sa francezë do të ketë në...

0
Ndeshja në stadiumin e ri kombëtar Shqipëri-Francë do të ndiqet live nga rreth 20 mijë spektatorë. Stadiumi do të jetë i mbushur plot dhe tentativat e shumë tifozëve kuqezi për të gjetur një biletë kanë...

Ndeshja Shqipëri Andora Live – Formacioni i skuadrave

0
Ndeshja Shqipëri Andora do te luhet sot Live në 20:45 në Elbasan Arena për kualifikueset e Europianit 2020 . Pak para ndeshjes janë mësuar edhe formacionet zyrtare të dyja skuadrave përfaqësuese: FORMACIONI i SHQIPËRISE:...

UEFA merr vendimin, ndeshja Shqipëri – Francë Live do të luhet në Arenën Kombëtare

0
Ndeshja e futbollit mes Shqipëriseë dhe Francës do te luhet në impiantin e ri të Arenës Kombëtare më datë 17 nëntor Ketë vendim e ka marrë Uefa e cila ka treguar ne faqen e saj...

Air Albania do të jetë emri i stadiumit të ri kombëtar

0
Air Albania ka fituar garen per emrin e ri te stadiumit kombetar dhe emri i tij i ri do të jetë Air Albania Stadium. Federata shqiptare e futbollit pasi shpalli garën per emrin e...

Dalin në shitjet biletat për ndeshjen Shqipëri – Andorra

0
FSHF, ka bërë publike çmimet duke nxjerrë në shitje biletat për ndeshjen e parafundit eliminatore të Euro 2020, të Kombëtares shqiptare. Ndeshja Shqipëri-Andorrë, do të luhet më datë 14 nëntor, ora 20:45, në...