Flet nëna e 46-vjeçares që u vra në Maliq pse ndodhi ngjarja dhe kush ishte shkaktarja

0
358

Nje ngjarje e rende ka ardhur sot nga Maliqi ku ne fshatin Zemblak burri ka vrare gruan e tij.Pasi ai ka vrare gruan e ka hedhur me pas ne kanalin e ujrave te zeza pasi ato ishin ne proces divorci.Ngjarja ka ndodhur ne oren 20:40. Autori eshte bashkeshorti Gjergji Mullalli dhe gruaja ishte Luiza Mullalli, 46 vjeçe.

Nëna e viktimës thotë se “kriminelja është motra e Amerikës”.

Nëna e viktimës: Kriminelin që erdhi prej Amerikës dhe krimineli ky.

Më thuaj, çfarë ndodhi, çfarë di?

Nëna e viktimës: Ishte në punë çupa në Korçë po as më mori në telefon fare qëkur ka ardhur nga puna sot se më merrte ngaherë se vinte shpejt, në orën 12 vinte në shtëpi. Nuk më mori. Mbasdite më morën çupat që nga Greqia. Kish folur me ato nuk e di ça kish folur, edhe na lajmëruan,” ik te mami, s’dimë ça është bërë me mamin se ai ka hyrë në shtëpi”.

Ishin të divorcuar, të ndarë?

Nëna e viktimës: Me mbrojtje, si i thonë.

Po, me urdhër mbrojtje.

Nëna e viktimës: Me mbrojtje kishte çupa. Ky jetonte nga e ëma andej, ka një shtëpi tjetër.

Ku e gjetët vajzën?

Nëna e viktimës: Vajzën ja, që në korridor lart ishte një çarçaf prej basme, e pashë aty unë dhe i thashë atyre që këtu e ka hequr çupën se po të kishte dalë këtej nga rruga e kishin parë. E kish hequr zvarrë me çarçaf, ka qenë me shokë. Është kriminelja ajo motra e Amerikës është. Ajo e ka paguar e ma vrau çupën.

Kishin probleme me njëri-tjetirn?

Nëna e viktimës: Po, kishin probleme dhe fëmijët e saj, njëra është te çupa në Greqi edhe fëmijët e tij nuk i deshte. Njëra është e martuar, kjo njëra 20 vjet është e pamartuar.

Ju e gjetët vajzën këtu?

Nëna e viktimës: Jo e gjetën policët, nuk e gjetëm ne. Neve radhë andej nëpër parcelat këtej, e kërkova por nuk e gjetëm çupën, e gjetën policët. Ja këtë më bëri, më vravi. Ma vravi kunata që ka ardhur nga Amerika, ajo ka paguar kriminelin që ma vravi çupën./tvklan

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here