Gruaja shtatezene me binjake futet ne operim per te hequr tumorin ne tru dhe jep keshill per cdo grua

Ne Janar te 2023 Zhaneta Davila solli ne jete binjaket e saj Noa dhe Zhuliet.

Mirepo nje jave me pare 31 vjecarja iu desh te futej ne operim per heqjen e tumorit ne tru qe kishte masen e nje mandarine.

Gruaja tregon se gjithcka nisi ne tremujorin e dyte te shtatezanise ku i filloi nje dhimbje koke e forte dhe e vazhdueshme qe ne fillim dukej si nje migrene.
Porku ishte n tremujorin e trete ajo tregon se dhimbja ishte aq e forte sa do ta zgjonte edhe nga gjumi dhe shpesh perfundonte duke qare pasi ishte e padurueshme.

Me pas i filluan problemet me shikimin ne syrin e majte dhe me vone nje mengjes ajo filloj te shikonte turbull edhe me syrin e djathte .

Keshtu vendosi te merrte opinione te tjera ne lidhje me kete migrene dhe beri nje rezonance e cila shfaqi tumorin ne trurin e saj, saktesisht nje adenome ne gjendren e hipofizes.

Rritja e tumorit i rriste dhimbjet e kokes dhe presioni ne nervin optik ishte aq i madh sa mund te humbte shikimin. Prandaj doktoret i rekomanduan menjehere kirurgji edhe pse ishte shtatezane pasi donin te shmangnin humbjen e shikimit tek 31 vjecarja transmeton shiko.news

Zhaneta tregon se nderhyrja u be nga vrimat e hundes dhe me ane te endoskopit iu pastrua tumori e me pas u be rindertimi qe mos kishte asnje pasoje dhe shikimi iu rikthye.

Nje jave pas heqjes se tumorit u caktua data qe te lindte binjaket me operim cezarian.

Tashme Zhaneta dhe Danieli po gezojne bashke me binjaket e tyre, te cilet per ciftin ishin nje bekim i vertete.

Keshilla qe nena 31 vjec ka per te gjithe eshte te mos e lini veten pas dore dhe besojini ndjenjes se brendshme per te bere gjithnje edhe disa vizita te tjera jo vetem nje ne menyre qe ju te keni sherim transmeton shiko.news

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *