Kjo ishte semundja e rende qe vuante kengetari Toto Kotunjo dhe i mori jeten

Toto Cutugno kishte disa kohë që po luftonte me kancerin e prostatës. Sapo ka mbushur 80 vjeç (në korrik), kantautori ka ndërruar jetë rreth orës 16:00 në spitalin San Raffaele në Milano ku ishte shtruar.

Në vitin 2007 ai u diagnostikua me kancer në prostatë, gjë që e detyroi t’i nënshtrohej një operacioni dhe një terapie të gjatë.

“Kam pasur metastaza kanceri . Nëse nuk do të operohesha menjëherë, metastazat do të arrinin në veshkat e mia dhe do të kisha mbaruar” por semundja ishte e rende dhe i mori jeten kengetarit te madh italian. Shiko.news

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *