Ndahet nga jeta ikona e muzikes Italiane Toto Kutunjo.

0
1302

Ndahet nga jeta ikona e muzikes Italiane Toto Kutunjo. Nje nga zerat me te bukur te muzikes Italiane.

Ai ishte prej kohesh i semure dhe ishte shtruar ne spital ku ishte nën kujdesin intensiv por ikona e muzikes nuk ja doli dhe u nda nga jeta ne moshen 80 vjecare.

Në vitin 1990, Cutugno u kthye në ngjarjen e San Remos, duke performuar së bashku me Ray Charles. “Gli Amori” i Cutugno (regjistruar nga Charles si “Good Love Gone Bad”) përfundoi sërish nënkampion, por një triumf më i madh ishte në prag, pasi “Insieme 1992” (“Together 1992”) e Cutugno, një këngë që festonte unifikimi i ardhshëm i anëtarësimit të Evropës në EEC, fitoi Eurovision Song Contest.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here