E fundit/ Ndryshime në qeverinë Rama, ministret që largohen

0
149

Burime nga mazhoranca bejne me dije mundësinë e ndryshimeve në qeveri diten e hënë. Të njëjtat burime thanë se dy dikasteret më të mundshme për ndryshim janë Financat dhe Bujqësia.

Delina Ibrahimaj dhe Frida Krifca kanë qenë në qendër të kritikave për shkak të krizës, që u shoqërua me rritje të menjëhershme çmimesh dhe me protesta.

Ndërkohë, qëndrimet e tyre publike vetëm sa e përkeqësuan reagimin në popullatë. Prej ditësh është folur mundësia e ndryshimeve në kabinetin qeveritar, por sipas burimeve duhet pritur e hëna për zyrtarizim nga kryeministri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here