Nje nga femrat me te bukura shqiptare. “Mimoza llastica” feston 58 vjetorin. Foto

0
739

Zhaklina Dhimojan eshte nje nga aktoret qe ka lene gjurme ne Kinematografine Shqiptare.

Ajo ka luajtur rolin e Mimoza llastices nje nga rolet me te bukur dhe nje personazh unik.Ajo e ka luajtur filmin ne vitin 1973 ne moshen 7 vjecare.

Por ajo ka ndryshuar shume dhe eshte nje grua shume e bukur. Zhaklin gëzon vëmendjen e mediave Zviceriane, ku në një fushë krejt larg aktrimit ajo nisi karrierën si përkthyese ndërsa sot është e angazhuar në politikën lokale. Atje ajo u njoh edhe me prokurorin federal Stefan Blättler i cili është sot bashkëshorti i saj.shiko.news

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here