Bresheri sa nje kokerr arrë demton makinat te mbjellat dhe shtepitë

Ne Shqiperi moti eshte i nxehte dhe temperaturat jane te larta ndersa ne Kralevo, Serbi moti eshte me shi dhe bresher. Bresheri ka thyer xhama makinash demtuar shtepite dhe te mbjellat.

Dita e sotme ka qene me mot keq dhe shtrengata shiu pritet qe ne ditet ne vazhdim temperaturat te rriten dhe te rikthehen diten e nxehta.

Dhe ne Itali ne disa zona moti ka qene me reshje te dendura shiu dhe bresher.

Metereologet shprehen se ne muajin gusht priten qe temperaturat te bien dhe te kemi nje mot te qendrdueshem transmeton shiko.news

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *