Nga e mërkura ndryshon moti/ Meteorologët paralajmërojnë mot te acart dhe ndryshim drastik ditet e para te prillit

0
321

Java e pare e prillit do te rikthej dhe nje here motin me shi dhe temperaturat e ulta ne te gjithe evropen dhe ballkanin.Po ashtu dhe ne vendin tone temperaturat do te ulen serisht deri ne fund te javes.
te gjit
Pritet nje mase e ftohte te mbuloje te gjithe territorin e ballkanit po ashtu dhe vendin tone dhe dy ose tri netët e ardhshme mund të ketë ngrica edhe tek ne sidomos nëse do të ketë kthjellim të plotë të motit gjatë orëve të hershme të mëngjesit.

Ne vendet malore priten te kete ngrica dhe reshje debore si ne vendin tone po ashtu dhe ne Kosove.

Temperatura minimale do te jene nga 0 deri në -2 gradë Celsius, por të shpresojmë që vranësirat të mbesin gjatë tërë natës dhe mëngjesit dhe në këtë mënyrë të mos ketë dëme nga bryma eventuale e cilat do të mund të ishte më e theksuar nëse kthjellohet moti.

Nga e mërkura rritje e temperaturave minimale dhe maksimale dhe sipas të gjitha gjasave nuk do të ketë më rrezik nga ngricat.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here